Wrocław Nadodrze Online - start

    

 

START HISTORIA GALERIA KONTAKT LINKI PLIKI KSIĘGA GOŚCI Z PRASY DYSKUSJA

 

  napisz do autora  dodaj komentarz   drukuj wiadomość  ta wiadomość znajduje się na kanale rss   

Z Notatnika Oficera Dyżurnego

  

 

 

Zauważyłeś kradzież, dewastację mienia kolejowego lub podejrzanie zachowujące się osoby na stacji Wrocław Nadodrze dzwoń:

tel. SOK: 71 717 1538
tel. Policja 71 343 3433 (komisariat kolejowy) lub 997, 112
tel. dyżurny ruchu stacji Wrocław Nadodrze 71 717 3707
lub powiadom pierwszego napotkanego pracownika stacji PKP Wr. Nadodrze

 

Informacje w tym dziale podane przez rzeczników prasowych poszczególnych instytucji pochodzą z rejonu Nadodrza

 

 


09. marca 2011 Policjanci KP Ołbin prowadzą czynności w sprawie dwóch zatrzymanych osób-kierowcy samochodu osobowego oraz pasażera. Kierowca prowadził auto mimo orzeczonego zakazu, natomiast pasażer miał narkotyki, przy sobie i w domu. 8 marca 2011 roku około godz. 13.30 funkcjonariusze patrolujący Wrocław zauważyli samochód osobowy, w którym przebywało dwóch, podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Na widok radiowozu próbowali oni odjechać.Kontroli jednak nie uniknęli. Okazało się, że kierowca auta posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Z kolei pasażer, w kieszeni kurtki miał szklaną lufkę z zawartością marihuany. Obaj mężczyźni, w wieku 34 i 35 lat, zostali zatrzymani. W wyniku przeszukania miejsca zamieszkania pasażera, policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 230 porcji amfetaminy, kilka tabletek extazy oraz ponad 150 porcji marihuany i elektroniczną wagę. Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Kierowca samochodu odpowie teraz za kierowanie autem pomimo sądowego zakazu. W przypadku pasażera, policjanci KP Ołbin wyjaśniają, czy oprócz posiadania środków odurzających, zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją. Funkcjonariusze sprawdzają także źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków. Za kierowanie samochodem, pomimo orzeczonego sądowego zakazu, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Taka sama kara grozi w przypadku posiadania środków odurzających. Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi osobie, która zajmuje się handlem narkotykami.
 


 02.lutego 2011 Policjanci Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii KP Ołbin zatrzymali 14. letniego chłopca podejrzanego o kradzież telefonu. 14-latek ukradł telefon swojemu koledze ze szkoły, wykorzystał moment, podczas przerwy lekcyjnej i z plecaka leżącego pod ławką ukradł aparat telefoniczny o wartości 2000 zł. Nie jest to niestety pierwsza kradzież zatrzymanego. Chłopiec wcześniej, w podobnych okolicznościach, również dokonał kradzieży telefonu komórkowego innemu uczniowi. Teraz nieletni odpowie przed sądem rodzinnym. Przypominamy rodzicom aby w miarę możliwości nie dawać dzieciom do szkoły cennych przedmiotów. Jeśli jednak dziecko zabiera ze sobą telefon komórkowy lub większą kwotę pieniędzy, powinien nosić ją przy sobie w etui lub zapinanej kieszeni.

 


Wrocław, dnia 12 stycznia 2011r., godzina 19.20, ul Trzebnicka. Funkcjonariusze Straży Miejskiej Wrocławia zauważyli dwa pojazdy ciężarowe TIR, które przejeżdżały lewym pasem ruchu pod wiaduktem kolejowym w kierunku pl. Św. Macieja. Pojazd marki DAF na tureckich numerach rejestracyjnych przejeżdżający jako drugi zahaczył górną częścią naczepy o trakcję tramwajową. Na skutek tego doszło do jej zerwania i stworzenia zagrożenia. Kierowcy ciężarówek nie zatrzymali się po zerwaniu trakcji tramwajowej i kontynuowali jazdę, strażnicy udali się za nimi. Pojazdy oddalały się w kierunku ul. Słowiańskiej, funkcjonariusze powiadomili o zdarzeniu Oficera Dyżurnego Centrum Kierowania, który wezwał policję oraz Nadzór Ruchu M.P.K.. Ciężarówki zostały zatrzymane przez patrol policji drogowej, który uczestniczył w działaniach na wysokości ul. kard. Stefana Wyszyńskiego.
 Policjanci KP Ołbin, od kilku tygodni, prowadzą działania, których celem jest sprawdzanie i kontrola pustostanów, budów i miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, samotne i potrzebujące pomocy. W sytuacji zagrożenia życia i zdrowia policjanci przewożą potrzebujących do szpitala, czy placówki opiekuńczej. Policjanci apelują do osób, które wiedzą o miejscach przebywania osób mogących potrzebować pomocy, aby informowały o tym funkcjonariuszy KP Ołbin. Policja współpracuje z instytucjami, na co dzień zajmującymi się pomocą osobom bezradnym. Dlatego w takich przypadkach ważny jest przede wszystkim czas i informacja.
 


Wrocław, dnia 29 grudnia 2010r., godzina 16.30, pl. Powstańców Wielkopolskich. Patrol Straży Miejskiej Wrocławia zauważył mężczyznę w wieku 50 lat, który przy wiacie przystankowej załatwiał potrzebę fizjologiczną. W trakcie interwencji mężczyzna był agresywny, odmówił okazania dokumentów tożsamości i podania danych osobowych, usiłował oddalić się z miejsca zdarzenia. W związku z zachowaniem się ww. oraz z koniecznością ustalenia jego danych osobowych, został on ujęty i przewieziony do Komisariatu Policji. Po doprowadzeniu mężczyzny do jednostki Policji, został sprawdzony w kartotece osób poszukiwanych. W wyniku sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany Listem Gończym w celu doprowadzenia do Aresztu Śledczego.
 15 grudnia 2010 Trwa remont budynku KP Wrocław Ołbin. W ramach rewitalizacji osiedla Nadodrze przyszła kolej na zaniedbany komisariat. Remont obejmie odnowienie elewacji, wymianę okien a także adaptacje strychu ,gdzie znajdzie sie sala odpraw z prawdziwego zdarzenia i pokoje służbowe. Petenci i mieszkańcy osiedla będą już niedługo korzystać z odnowionego parteru, gdzie znajdzie się "przyjazne ", czyste wejście i nowe stanowisko oficera dyżurnego. Z tyłu komisariatu powstanie parking na samochody służbowe i wejście dla osób zatrzymanych. Zakończenie remontu planuje się na przyszły rok. Do tego czasu mogą pojawiać się utrudnienia .

 


9 września 2010 Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o zniszczenie mienia. Sprawcy wyrwali przytwierdzony do chodnika kosz na śmieci, a jeden z nich skakał po zaparkowanym samochodzie. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat. W nocy policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zatrzymali trzech sprawców uszkodzenia mienia. Sprawcami okazali się 22-letni mężczyźni. Jak ustalili policjanci najpierw wandale idąc ul. Dubois kopali kosz na śmieci. W pewnym momencie jeden z nich wskoczył na maskę zaparkowanego samochodu i zaczął po nim skakać, powodując uszkodzenie karoserii. Gdy tego było mało wyrwali przytwierdzony do chodnika kosz na śmieci. Gdy nadjechał patrol Policji natychmiast zatrzymał chuliganów. Wszyscy byli w stanie nietrzeźwości. Zostali przewiezieni do Izby Wytrzeźwień. Funkcjonariusze po wytrzeźwieniu sprawców ustalą jakie były przyczyny takiego zachowania oraz jakie spowodowali straty. Za uszkodzenie mienia grozi kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.


26 lipca 2010 wywiadowcy KMP Wrocław zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy z salonu gier. Policjanci KP Ołbin prowadzący dalsze czynności w sprawie udowodnili mu dodatkowo 9 włamań do samochodów. Do zdarzenia doszło 25 lipca 2010 roku koło południa. Jeden ze stałych klientów salonu wykorzystując fakt chwilowej nieobecności pracownicy, która udała się do toalety, ukradł z biurka ponad 1900 złotych. Gdy pracownica zorientowała się, że klienta ani pieniędzy nie ma, powiadomiła o kradzieży Policję. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o kradzież 29 - latka. Policjanci udowodnili mu dodatkowo 9 włamań do samochodów osobowych na terenie Ołbina. Łupem sprawcy, w ciągu ostatnich trzech miesięcy, padały głównie nawigacje i radioodtwarzacze.
Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem - do lat 10.


19 lipca 2010 ok. godz. 01.00 w nocy, policjanci KP Ołbin zostali powiadomieni, o awanturze jaka miała miejsce w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy. Miała tam trwać impreza alkoholowa, która zamieniła się w poważną kłótnię. Po przyjeździe na miejsce policjanci stwierdzili, że w mieszkaniu znajduje się ośmioletnia dziewczynka. Jej opiekunowie byli pijani. Matka była też bardzo agresywna, rzucała talerzami i innym przedmiotami. Jak się okazało po przebadaniu miała aż 3,5 promila alkoholu we krwi! Konkubin z którym spożywała alkohol był również pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu. Dzieckiem zaopiekował się straszy brat ,który specjalnie przyjechał do domu swojej matki. Teraz matce dziecka zostanie przedstawiony zarzut narażenia dziecka na utratę zdrowia, za co grozi do 5 lat więzienia.


8 lipca 2010 roku około godz. 17.50 funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Ołbin zwrócili uwagę na nerwowo zachowującego się mężczyznę. Wszystko działo się przy sklepie na ul. Rydygiera. Po chwili obserwowany podszedł do stojącego przy sklepie roweru górskiego, rozejrzał się dookoła, wsiadł na jednoślad i odjechał. Mężczyzna poruszał się tzw. „wężykiem”, miał wyraźne trudności w utrzymaniu prawidłowego kierunku jazdy i równowagi. Został zatrzymany. Mężczyzna nie potrafił logicznie wytłumaczyć czy to jego rower. Jak się wkrótce okazało, w momencie zdarzenia prawowity właściciel jednośladu, zajęty był robieniem w sklepie zakupów. Podejrzany o kradzież to 21 - letni mieszkaniec Wrocławia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy.


Dnia 16.06.2010 roku o godzinie 19:35 na szlaku Wrocław Nadodrze - Wrocław Sołtysowice wystąpił zanik zasilania urządzeń kolejowych. Na miejsce zdarzenia skierowano funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu, którzy po przybyciu ujęli sprawcę kradzież 6 szt. linek odbioru i zasilania odcinków izolowanych, każda po 4 mb. Sprawcę kradzieży przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.


31.05.2010 - Z okazji Międzynarodowego Dnia Sąsiada w Parku Staszica na Ołbinie odbył się festyn osiedlowy. Organizatorem była Rada Osiedla Nadodrze. Od kilku lat Komisariat Policji Wrocław Ołbin bierze czynny udział w organizacji i przebiegu imprezy. Tak też było w tym roku. Policjanci udzielali porad prawnych mieszkańcom osiedla i znakowali rowery, włączając kolejnych właścicieli jednośladów w policyjny program "Twój rower-Twoja własność". W imprezie uczestniczyli również policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu oraz inne instytucje zaangażowane w rozwój osiedla, między innymi - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej ,stowarzyszenia ,szkoły, Młodzieżowy Dom Kultury.


Dnia 27.04.2010 roku o godzinie 13:15 na szlaku Wrocław Nadodrze - Wrocław Sołtysowice, ujawniono kradzież ok. 250 mb kabla zasilającego tarczę sygnalizacyjną. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu ujęli dwóch sprawców kradzieży. Ujętych mężczyzn wraz z odzyskanym kablem przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.


Dnia 24.04.2010 roku patrol SOK o godzinie 0:30 na szlaku Wrocław Nadodrze - Wrocław Sołtysowice funkcjonariusze z Komendy Regionalnej we Wrocławiu ujęli sprawcę kradzieży ok. 30 mb kabla teletechnicznego łączności telefonicznej. Sprawcę przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.

 


Dnia 13.04.2010 roku o godzinie 4:55 na szlaku Wrocław Popowice - Wrocław Nadodrze funkcjonariusze z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu wraz z psem służbowym ujęli sprawcę kradzieży 15 mb kabla teletechnicznego. Mężczyzna posiadał przy sobie narzędzia tj. siekierę i piłkę do cięcia metalu. Ujętego przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu, który prowadzi dalsze czynności w tej sprawie.

 


Dnia 31.03.2010 roku o godzinie 20:15 szlaku Wrocław Popowice - Wrocław Nadodrze wspólny patrol funkcjonariuszy z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei oraz Kolejowego Komisariatu Policji we Wrocławiu stwierdził kradzież ok. 50 mb kabla telefonicznego. Na miejsce kradzieży wezwano przewodnika psa służbowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W wyniku podjętych czynności ujęto 3. (trzech) sprawców kradzieży kabla, oraz odzyskano 25 mb kabla. Sprawców przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu Kolejowego Policji we Wrocławiu, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie.


Dnia 28.05.2009 r. o godz. 11:50 dyżurny ruchu stacji Wrocław Popowice zgłosił telefonicznie do Rejonu Straży Ochrony Kolei we Wrocławiu, że na szlaku Wrocław Nadodrze - Wrocław Popowice wystąpiła zajętości toru 1 i 2. Powiadomiono KKP we Wrocławiu oraz wysłano patrol SOK z Rejonu Wrocław. W czasie patrolu w/w szlaku funkcjonariusze SOK w rejonie mostu na rzece Odra, ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży około 50 mb kabla zasilającego urządzenia srk umieszczonego w korycie betonowym. Sprawcę kradzieży kabla przekazano do KK KWP Wrocław Główny.

 

 

[strona główna] [historia] [galeria] [kontakt] [linki] [pliki] [księga gości] [z prasy] [forum] [rozkład jazdy PKP] [rozkład jazdy autobusów] [rozkład jazdy MPK] [YouTube] [stacyjny rozkład jazdy] [ceny biletów] [koleją po Wrocławiu] [archiwum] [z notatnika...]

 

[ powrót ]

                            WNO TEAM©  2002 - 2010